Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Řidiči v Jindřichově Hradci už mohou platit parkovné přes mobil

Jindřichův Hradec – Bezpečné, bezkontaktní a bezhotovostní platby parkovného. To mohou nově využívat řidiči v Jindřichově Hradci, a to díky aplikaci SEJF pro chytré telefony. Ta už funguje v řadě městech po celé republice.

S nárůstem počtu uživatelů chytrých telefonů narostl také počet lidí, pro které se platby přes mobil staly zcela běžnou záležitostí. Podle zastupitelů proto bylo zavedení nové aplikace nezbytností.

„Chceme to zatím udělat tam, kde máme parkovací automaty, aby s k nim nemuselo chodit. Hlavně je to pro podnikatele, kteří musí na úřad, a přetáhnou časovost, kterou si řeknou,“ říká místostarosta města Bohumil Komínek.

Městská policie bude kontrolovat parkovací lístky technologií optického rozpoznávání znaků. Jejich platnost budou strážníci ověřovat snímáním registrační značky vozidla.

„Parkování se týká všech parkovacích zón, a to těch které nemají závoru. Na všech ostatních je možné platit pomocí aplikace SEJF,“ dodává Jiří Olšar z odboru vnitřní správy jindřichohradecké radnice.

Aplikace funguje na všech chytrých telefonech s operačním systémem Android nebo iOS. Provozovatelům umožňuje zefektivnit výběr a kontrolu parkovného a také sledovat online statistiky prodaných parkovacích lístků.

Aplikaci SEJF mohou na rozdíl od placení formou SMS využít i lidé se zablokovanými Premium SMS službami nebo zahraniční turisté.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3