Jsme všude na jihu Čech.

Řidič těžce zranil motorkáře při náhlém otáčení se do protisměru

České Budějovice – Nepozornost řidiče při otáčení se do protisměru je podle policie pravděpodobnou příčinou vážné nehody, která se stala v neděli 18. června odpoledne v českobudějovické ulici Milady Horákové.

Policejní mluvčí Milan Bajcura řekl, že řidič jel po 16. hodině od ulice Antonína Barcala k Branišovské a nejspíš se plně nevěnoval řízení.

„U prodejny Billa se otáčel do protisměru, kdy ohrozil za ním jedoucího řidiče motocyklu, který již nestačil včas zareagovat, a narazil do levých předních dveří osobního vozidla,“ popsal mluvčí.

Pro devětadvacetiletého motorkáře měl náraz do auta fatální následky. „Po pádu na zem zůstal ležet v bezvědomí. Utrpěl těžká mnohačetná zranění. Záchranáři ho transportovali na oddělení ARO do českobudějovické nemocnice,“ řekla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková.

Policisté na případu nadále pracují a žádají případné svědky nehody, aby se jim ozvali na linku 158, na číslo 974 226 588 nebo se osobně dostavili na služebnu dopravní policie v českobudějovické Plavské ulici č. 2.

Nehoda v Č. Budějovicích. Foto: Policie ČR

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png