Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Řidič srazil seniora na přechodu u IGY. Chodec zemřel v nemocnici

České Budějovice – Tragická nehoda se smrtelnými následky se stala ve středu před 13. hodinou u obchodního centra IGY na Pražské třídě v Budějovicích. Obětí se stal 83letý muž, kterého srazil na přechodu pro chodce řidič Fordu Fiesta. Senior je již čtvrtou letošní obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích.

Policejní mluvčí Miroslav Doubek řekl, že chodec  následkem střetu utrpěl zranění a po ošetření na místě byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do českobudějovické nemocnice.

„Zde i přes veškerou snahu lékařů následně zemřel. Nehoda je předmětem dalšího šetření českobudějovických kriminalistů a dopravních policistů. K objektivnímu posouzení všech skutečností byla u zemřelého nařízena soudní pitva,“ dodal mluvčí.

Policisté nyní žádají o pomoc i případné svědky. Pokud jste nehodu viděli, ozvěte se prosím na bezplatnou linku 158 nebo na číslo 974 226 333.

„Upozorňujeme tímto nejen řidiče motorových vozidel, ale i chodce či cyklisty, aby zejména v tomto zimním počasí věnovali dodržování všech pravidel bezpečnosti silničního provozu maximální pozornost a vždy mysleli na pravidlo šťastného návratu,“ doplnil Miroslav Doubek.

Nehoda na Pražské třídě. Foto: Policie ČR

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3