Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Řidič se dvěma promile neměl doklady od auta a vezl dítě bez sedačky

České Budějovice – Opilého řidiče, který neměl v pořádku doklady od vozidla a navíc vezl malé dítě bez autosedačky, zastavili policisté v Budějovicích. Muž (51) v citröenu nepředložil osvědčení o registraci auta ani doklad o pojištění a při zkoušce na alkohol nadýchal dvě promile.

Policejní mluvčí Lenka Krausová doplnila, že řidič je nyní podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky a policisté ho stíhají ve zkráceném přípravném řízení. Do dvou týdnů by se tak měl ocitnout u budějovického okresního soudu. Přijde o řidičák a navíc mu hrozí až roční pobyt ve vězení.

„Jednání podezřelého bylo krajně nebezpečné pro ostatní účastníky provozu na našich silnicích i pro něj samotného. Řídit pod vlivem alkoholu v odpoledních hodinách a navíc převážet ve vozidle další osobu je naprosto nepochopitelným jednáním, které mohlo v konečném důsledku poznamenat životy dalších lidí,“ dodala mluvčí.

Ilustrační snímek. Foto: dopravni-pravo.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3