Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Řidič opelu nedal přednost autobusu. Šest zraněných

České Budějovice – Lehká až středně těžká zranění šesti lidí v autobuse hromadné dopravy má za následek riskantní manévr řidiče osobního auta, po kterém pátrají budějovičtí policisté.

Policejní mluvčí Lenka Pokorná řekla, že řidič modrého Opelu Corsa jel v úterý 16. května před osmou hodinou ranní po Lidické třídě ve směru od centra a při odbočování vlevo pravděpodobně nedal přednost autobusu MHD linky č. 2, který jel od Rožnova.

„Řidič autobusu v reakci na vzniklou kolizní situaci měl prudce zabrzdit a v důsledku toho došlo k pádu a zranění šesti cestujících. Řidič osobního vozidla Opel Corsa z místa kolize ujel směrem k nádraží,“ popsala mluvčí.

Policisté žádají všechny případné svědky, aby je kontaktovali na lince 158, na čísle 974 226 588 nebo se osobně dostavili na služebnu dopravní policie v Plavské ulici č. 2.

„O pomoc žádáme zejména ty řidiče, kteří v uvedené době jeli uvedeným úsekem a mají ve svých vozech kameru, aby záznamy a informace předali dopravním policistům,“ dodala mluvčí.

Nehoda autobusu. 3x Foto: Policie ČR

autobus-3 autobus-1

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3