Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Řidič opelu nedal přednost autobusu. Šest zraněných

České Budějovice – Lehká až středně těžká zranění šesti lidí v autobuse hromadné dopravy má za následek riskantní manévr řidiče osobního auta, po kterém pátrají budějovičtí policisté.

Policejní mluvčí Lenka Pokorná řekla, že řidič modrého Opelu Corsa jel v úterý 16. května před osmou hodinou ranní po Lidické třídě ve směru od centra a při odbočování vlevo pravděpodobně nedal přednost autobusu MHD linky č. 2, který jel od Rožnova.

„Řidič autobusu v reakci na vzniklou kolizní situaci měl prudce zabrzdit a v důsledku toho došlo k pádu a zranění šesti cestujících. Řidič osobního vozidla Opel Corsa z místa kolize ujel směrem k nádraží,“ popsala mluvčí.

Policisté žádají všechny případné svědky, aby je kontaktovali na lince 158, na čísle 974 226 588 nebo se osobně dostavili na služebnu dopravní policie v Plavské ulici č. 2.

„O pomoc žádáme zejména ty řidiče, kteří v uvedené době jeli uvedeným úsekem a mají ve svých vozech kameru, aby záznamy a informace předali dopravním policistům,“ dodala mluvčí.

Nehoda autobusu. 3x Foto: Policie ČR

autobus-3 autobus-1

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png