Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Řidič najížděl autem na strážnici, která s ním řešila přestupek

České Budějovice – Výtržnictví a násilí na úřední osobě má na triku 33letý muž z Budějovic. Ve středu 23. listopadu po půl páté odpoledne úmyslně narazil autem do strážnice, která s ním řešila dopravní přestupek. Stál totiž autem na chodníku v zákazu zastavení.

Mluvčí městské policie David Štýfal řekl, že k incidentu došlo v Široké ulici.

„Během fotodokumentace přestupku se na místo dostavil muž a nasedl do vozidla na místo řidiče. Strážnice muže vyzvala k předložení dokladů a k podání vysvětlení. Muž ovšem spolupracovat nehodlal. Strážnici uvedl, že žádné doklady u sebe nemá a spáchaný přestupek řešit nehodlá. V okamžiku nasedl do vozidla, zařadil zpáteční stupeň a do strážnice vozidlem narazil,“ popsal mluvčí.

Strážnice si následně přivolala vysílačkou na pomoc další hlídku. Ve chvíli, kdy kolegové dorazili na místo, tak byl řidič již z vozidla venku a křičel na strážnici, do které najel. Strážci zákona muže opětovně vyzvali k prokázání totožnosti. Doklady předložil až po opakované výzvě s výstrahou.

Po zjištění totožnosti si muže převzali policisté. „Případem se nyní zabývají českobudějovičtí kriminalisté,“ dodal krajský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Při prokázání viny a odsouzení hrozí agresorovi až čtyřletý pobyt za mřížemi.

Ilustrační snímek. Foto: zavolantem.cz

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png