Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Řidič BMW u Čejkovic vyjel za zatáčky a skončil v rybníku

Čejkovice – Auto z vody tahali v neděli 12. března kolem poledne hasiči na Budějovicku. Řidič BMW X6 nezvládl kvůli vysoké rychlosti průjezd zatáčkou a skončil v rybníce Malý Machovec u Čejkovic.

Policejní mluvčí Milan Bajcura popsal, že řidič vylezl otevřeným okénkem ven a na záchranáře čekal na střeše auta. „Hasiči museli povolat jeřáb, který vozidlo vytáhl na komunikaci a policisté nehodu vyšetřují jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu. Předběžně byla škoda stanovena na 200 000 korun,“ dodal mluvčí.

„Z auta vytékaly provozní kapaliny a bylo nutné vůz vyprostit z vody ven. Proto přijeli českobudějovičtí profesionální hasiči s automobilovým jeřábem, člunem a vybavením pro zásahy ve vodě. Potápěči a hasiči v suchých oblecích auto ve vodě zajistili a připravili na vytažení tím, že za kolo vozu natáhli látkový popruh,“ doplnila mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Nehoda u Čejkovic. Foto: Policie ČR
Řidič auta čekající na pomoc. Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3