Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Rekonstrukce táborského bazénu by mohla začít v lednu

Tábor 6. prosince (ČTK) – Tábor plánuje na začátek ledna zahájení první části rekonstrukce plaveckého bazénu. Obnova šaten, zázemí a dětského bazénu bude stát 104 milionů korun bez daně. Rekonstrukce areálu by měla skončit v září. Od února bude bazén pro veřejnost uzavřen. ČTK to řekl jednatel Tělovýchovného zařízení města Tábora Jan Benda.

Přestavba výrazně změní podobu dětského bazénu. „Místo jednoho bazénu tam budou nově tři,“ uvedla Benda. Projekt schválila rada města Tábora, která zřizuje organizaci tělovýchovného zařízení. Zakázku vyhrála nabídka stavebních společností Metrostav a Památky Tábor.

Od ledna by rekonstrukce měla provoz bazénu omezit jen částečně. „V letních měsících bude k dispozici venkovní bazén a věříme, že v září bude otevřen i obnovený vnitřní areál,“ řekl Benda.

Na první etapu by měla výhledově navázat i další část rekonstrukce, která změní stav samotného plaveckého bazénu. „Je to otázka horizontu několika let. A náklady by měly být podle odhadů v porovnání s první etapu zhruba o polovinu nižší,“ řekl Benda.

Táborský plavecký areál, který se skládá z vnitřního a venkovního bazénu, je v provozu od roku 1982. Podle vedení města je rekonstrukce potřebná, protože stav objektu je nevyhovující. Tábor do budoucna počítá i s tím, že by výrazně změnil podobu venkovního areálu, kde by mělo být více atrakcí.

rek kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3