Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Recidivista udeřil muže do hlavy a sebral mu tašku. Už je ve vězení

České Budějovice – Více než rok staré loupežné přepadení s těžkým ublížením na zdraví objasnili českobudějovičtí a krajští kriminalisté. Pachatelem je 36letý recidivista, který je momentálně ve vězení za jinou trestnou činnost.

Policejní mluvčí Milan Bajcura řekl, že lupič si před loňskými letními prázdninami vyhlédl v nočních hodinách v centru města jiného muže a udeřil ho tvrdým předmětem do týlu hlavy. Potom mu strhl z krku ocelový řetízek a připravil ho o tašku, ve které měl poškozený mobil a peněženku.

„Úderem do hlavy mu způsobil těžkou újmu na zdraví, jež si vyžádala delší dobu léčení. Kriminalisté na případu intenzivně pracovali, prohlédli stovky záznamů, vyhodnocovali zajištěné stopy, prováděli šetření kolem místa činu a i mezi spoluobčany, až jejich práce přinesla očekávaný úspěch,“ popsal policejní mluvčí.

Kriminalisté obvinili v úterý 18. července pachatele ze zločinu loupeže. Při prokázání viny a odsouzení mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Ilustrační snímek. Foto: mladaboleslav.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3