Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Rány pěstí i pokus o únos. Trojice lupičů přepadla motorkáře ve Vacově

Vacov – Loupežné přepadení motorkáře vyšetřují prachatičtí kriminalisté. Skutek se stal ve čtvrtek po deváté hodině večer ve Vacově. Pachateli jsou tři muži, jeden bílý a dva snědí. Poškozeným je muž, který parkoval u penzionu na náměstí svou motorku. Když k ní v uvedené době přicházel, lupiči ho požádali o zapůjčení zapalovače.

„Když poškozený zapalovač vyndával z kapsy, vytáhl s ním zároveň i mobilní telefon LG, který po něm muž bílé pleti okamžitě chtěl. Když odmítl, dostal od něho pěstí do brady, upadl a telefon upustil na zem. Potom se snažil utéct, ale muži ho dohonili a fyzicky napadli údery a kopy do hlavy, kterou si vykryl rukama, přičemž se ho následně pokusili násilím vtlačit do osobního vozidla VW, pravděpodobně Passat combi černé barvy, což se jim však nepodařilo. Poškozený se jim vysmekl a utekl do blízké restaurace požádat o pomoc,“ popsala policejní mluvčí Martina Joklová.

Přepadený naštěstí vyvázl z přepadení bez zranění, ale přišel o telefon za několik tisíc korun. Kriminalisté teď žádají případné svědky události, aby zavolali na linku 158 nebo se dostavili na kteroukoliv policejní služebnu. Pachatelům hrozí při dopadení a usvědčení až desetiletý pobyt ve vězení.

Ilustrační snímek. Foto: profimedia.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3