Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Rallye Český Krumlov omezí provoz na několika silnicích

Český Krumlov 16. května (ČTK) – Rallye Český Krumlov v pátek a v sobotu omezí dopravu na některých silnicích, které budou na čas kvůli soutěži neprůjezdné. Jde především o komunikace v okolí Trhových Svinů, Velešína nebo Novohradských hor. Řidiči proto musejí v daných místech počítat s objízdnými trasami. ČTK to řekl hlavní pořadatel krumlovské rallye Pavel Kacerovský.

„Apelujeme na veřejnost, aby respektovala pokyny organizátorů a nevstupovala sama na trať nebo nevjížděla do uzavírek,“ uvedl. Série omezení začne v pátek odpoledne, kdy budou od 16:00 neprůjezdné vozovky v okolí Besednic, Ločenic a Svatého Jana nad Malší. Následně se uzavírka dotkne i silnic kolem Soběnova, Besednic a Rychnova nad Malší.

V sobotu pak závod omezí dopravu poblíž Rožmberku nad Vltavou, Rožmitálu na Šumavě, Pohorské Vsi nebo Benešova nad Černou. Přesný plán uzavírek nabízejí pořadatelé na svém webu.

„Největší diváckou účast očekáváme tradičně hlavně při rychlostních zkouškách ve Svatém Janu nad Malší, Soběnově nebo v Malontech,“ uvedl Kacerovský.

Kromě pořadatelů budou dopravu koordinovat i policisté. „Rallye Krumlov je tradiční akce, s níž máme my i organizátoři bohaté zkušenosti. Věříme, že řidiči běžné dopravy budou respektovat nařízení a nebudou vjíždět do zákazů. Stejně tak žádáme návštěvníky samotného závodu, aby se chovali zodpovědně a dbali pokynů policistů i pořadatelů,“ řekl ČTK jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Rallye Český Krumlov odstartuje v pátek v 15:30 na českobudějovickém výstavišti a skončí v sobotu odpoledne v Českém Krumlově. Událost každoročně sledují u tratí tisícovky diváků

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3