Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Radnice začala vydávat parkovací karty

České Budějovice – Odbor správy veřejných statků českobudějovického magistrátu začal vydávat rezidentní a abonentní parkovací na příští rok. Jsou na nich nově vyznačeny žluté pruhy, které by měly především usnadnit identifikaci při kontrolách.

„Rezidentní karta je určena k parkování na vyhrazených parkovištích v historickém jádru města a oblasti Lannovy třídy pro auta osob s trvalým bydlištěm v dané lokalitě. Žadatel za ni zaplatí 2000 Kč a bude mu vydána po předložení občanského a technického průkazu a potvrzení o bezdlužnosti vůči magistrátu,“ uvedla mluvčí radnice Jitka Welzlová.

Abonentní karta je určena k parkování na vyhrazených parkovištích v historickém jádru města nebo oblasti Lannovy třídy pro auta fyzických a právnických osob se sídlem firmy nebo provozovny v těchto místech. Žadateli mohou být vydány maximálně tři parkovací karty, každá za cenu 15 000 korun po doložení výpisu z živnostenského listu a potvrzení o bezdlužnosti vůči magistrátu.

Potvrzení o bezdlužnosti vydává finanční odbor, č. dveří  313 – III. patro radnice.

Karty vydává odbor správy veřejných statků, č. dveří 227 – II. patro radnice, ale je možné je objednat i telefonicky na čísle 386 802 510, případně na e-mailové adrese: detakovam@c-budejovice.cz

radnice
Budějovická radnice. Foto: www.turistika.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3