Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Půlmaraton výrazně omezí dopravu v Č. Budějovicích

České Budějovice 29. května (ČTK) – Atletický půlmaraton v sobotu výrazně omezí dopravu v centru Českých Budějovic. Kvůli závodu, v němž se představí kolem 3600 běžců, bude pro automobily uzavřena řada ulic. Uzavírky začnou platit v sobotu dopoledne a potrvají do nočních hodin. Kvůli půlmaratonu budoutaké omezeny některé linky městské hromadné dopravy. V tiskové zprávě o tom informoval ředitel závodu Václav Skřivánek.
„Předem se omlouváme za dopravní komplikace spojené s konáním akce. Všechna opatření jsou jen na nezbytně dlouhou dobu, dopravu bude koordinovat policie a na vybraných uzlech v centru města dispečeři dopravního podniku. Velmi si vážíme tolerantnosti těch, kterých se dopravní opatření dotýkají, a děkujeme jim za pochopení,“ řekl.
Částečně nebo zcela neprůjezdné zůstanou mimo jiné ulice Biskupská, F. A. Gerstnera, Jiráskovo nábřeží, Krajinská, Karla IV. a části tříd Husova, Na Sadech, Žižkova nebo Strakonická. Lidé rovněž musí počítat s tím, že nebude možné parkovat v několika ulicích v centru a omezený režim bude i na třídách, kufx povede trasa závodu. Kvůli přípravným akcím začne platit zákaz zastavení na náměstí Přemysla Otakara II. už v pátek odpoledne. Od sobotních 16:30 do 22:00 bude navíc zrušeno 25 autobusových zastávek MHD. Více informací k dopravnímu omezení lidé najdou na webu pořadatelů.
rek kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3