Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

První lyžování přilákalo v jižních Čechách přes 2000 lidí

České Budějovice 10. prosince (ČTK) – Přes 2000 lidí vyrazilo o víkendu na první lyžování v jihočeských skiareálech na Lipně a Zadově na Prachaticku. Fungují i běžecké trasy. ČTK to řekli provozovatelé areálů.

Skiareál Lipno nad Vltavou navštívilo za sobotu a neděli asi 1000 lidí. Jezdí se na sjezdovkách Jezerní, Dámská, Spojovací, Lišáka Foxe a Promenádní. Leží na nich 50 centimetrů sněhu, hlavně technický, ale i přírodní.

„Za poslední týden spadlo kolem deseti centimetrů přírodního sněhu, je to skoro prašan. Dál se zasněžuje, teploty jsou pod nulou, takže děla jedou naplno. Zatím máme otevřeno kolem pěti kilometrů sjezdovek, brzo budeme otevírat další svahy,“ řekl ČTK mluvčí Skiareálu Lipno Vojen Smíšek.

V lyžařském areálu Zadov se lyžuje od 8. prosince, včetně dneška sem zamířilo asi 1100 lidí. V pátek kolem 200, v sobotu 600, dnes asi 300. Areál Kobyla, kde je v provozu sjezdovka Pucalka, nabídl denní i večerní lyžování. Funguje i půjčovna, upraveno je 20 kilometrů běžeckých tras.

„Průběžně dosněžujeme, je tu od 25 do 35 centimetrů sněhu, technický a prachový. Podmínky byly velice pěkné, takhle pěkný začátek zimy jsme už dlouho neměli,“ řekl ČTK vedoucí provozu Petr Vondraš.

Skiareál Hochficht na česko-rakouských hranicích přilákal 8. prosince h 2000 lidí, v sobotu přes 5000 lyžařů. Podařilo se upravit i běžecké stopy mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou okolo Alpské vyhlídky.

„Podmínky byly vynikající, protože napadl čerstvý prašan, ještě v sobotu sněžilo. Ani jsme (tolik lidí) to nečekali, protože zrovna v pátek byl v Rakousku státní svátek, ale obchody měly otevřeno, a o sobotě se traduje, že je nejsilnější nákupní den v Rakousku. Ale dorazilo jich hodně, bylo tam i hodně Čechů. Sternstein měl také vynikající návštěvnost, paráda na začátek zimy,“ řekl ČTK mluvčí areálu Martin Řezác. Hochficht má letos novou desetimístnou kabinkovou lanovku za téměř 300 milionů korun.

vkc dr

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3