Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Prodejce marihuany z Kaplice se roky skrýval v zahraničí. Už ho mají

Jižní Čechy  – Dlouhých devět let se ukrýval před spravedlností 43letý Vietnamec, kterého v roce 2008 jihočeští kriminalisté stíhali pro prodej 17,5 kilogramu marihuany za téměř 1,9 milionu korun.

Mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura zmínil, že provozovatel stánku u Kaplice na Českokrumlovsku prodával drogy desítkám zájemcům. Většinou do zahraničí. Tam po zahájení trestního stíhání utekl také obviněný muž. Poprvé vrátil do republiky až na konci dubna letošního roku.

„Na pražském letišti Václava Havla v Ruzyni ho zadrželi místní policisté, kteří následně vyrozuměli jihočeské kolegy. Muž byl eskortován do policejní cely, kde si převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládaní s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Zároveň podali státnímu zástupci návrh na vzetí do vazby, který byl akceptován,“ řekl mluvčí.

Při prokázání viny a odsouzení hrozí obviněnému osm až 12 let vězení.

Ilustrační snímek. Foto: procproto.cz

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3