Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Příští týden končí lhůta pro podání přiznání daní z nemovitostí

Jižní Čechy – Získali jste v loňském roce pozemek, zdanitelnou stavbu nebo bytovou i nebytovou jednotku? Pak právě vy nezapomeňte včas podat daňové přiznání z nemovitých věcí. Lhůta pro podání přiznání končí už příští týden.

„Termín pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí je 31. ledna 2017. Toto přiznání mohou podat poplatníci buď fyzicky na podatelny anebo datovou schránkou,“ upozorňuje Jana Králová, mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj.

Navštívit finanční úřad teď musí i poplatníci, kteří loni nemovitost prodali, darovali nebo pozbyli. Pokud jim nějaká nemovitost v kraji zbyla, musí podat dílčí daňové přiznání.

Stejnou povinnost mají také lidé, kteří rozšířili své bydlení o přístavby nebo nástavby nebo naopak své obydlí zlikvidovali tak, že došlo ke změně druhu nebo výměry pozemku. Případně ke zvýšení nadzemních podlaží a podobně. Osvobozeni od placení jsou naopak ti, kteří podávali daňové přiznání v minulých letech a své nemovitosti nijak podstatně neupravovali.

Hraniční lhůta pro zaplacení daně z nemovitostí bude letos 31. května.

Finanční úřad v Č. B. Foto: business.center.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3