Jsme všude na jihu Čech.

DM   Servis CB

Při střetu auta s vlakem v Suchdole zahynul 53letý řidič

Suchdol nad Lužnicí – Tragická nehoda se stala v úterý před půl šestou večer na železničním přejezdu v Suchdole nad Lužnicí na Jindřichohradecku. Po střetu Škody Octavie s osobním vlakem zahynul 53letý řidič vozidla.

Policejní mluvčí Miroslav Doubek řekl, že k nehodě došlo na jižním okraji obce. Řidič vjel z dosud nezjištěných příčin na přejezd vybavený zvukovým i světelným výstražným zařízením. A to právě ve chvíli, kdy tudy projížděl vlak z Českých Velenic do Třeboně.

„Následkem střetu utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým přímo na místě podlehl. Ve vlakové soupravě se včetně strojvedoucího nacházelo devět osob, nikdo z nich nebyl naštěstí zraněn,“ dodal mluvčí.

Policisté podrobili strojvedoucího dechové zkoušce na alkohol, ta byla negativní. Zda byl pod vlivem alkoholu řidič auta budou strážci zákona s jistotou vědět až po pitvě.

Hmotnou škodu vyčíslili policisté a pracovníci Drážní inspekce na 550 tisíc korun. Přesná příčina a průběh nehody je nyní předmětem dalšího vyšetřování.

Od začátku roku zahynulo při dopravních nehodách na jihu Čech už 56 lidí.

Nehoda v Suchdole. Foto: Policie ČR

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png