Jsme všude na jihu Čech.

Při slavnostech v Písku dvakrát „rozpohybují“ budovu radnice

Písek – Řada hudebních vystoupení, ale i představení žhavé novinky – videomappingu nabídnou městské slavnosti v Písku. Představení škol, místních spolků a organizací, ale i koncerty pro příznivce dechovky a country se tradičně odehrají v Palackého sadech.

„Určitě největší hvězdou tu bude nekorunovaný král české dechovky Josef Zíma, který vystoupí v sobotu se svou uměleckou partnerkou Yvettou Simonovou a orchestrem Jiřího Sládka. Zazní oblíbené jihočeské lidovky i populární písničky ze šedesátých let,“ říká Dagmar Sedláčková z Centra kultury města Písek.

Dodává, že o den dříve se Palackého sady rozezní hudbou v podání Písecké čtyřky Josefa Nováka, Pavlíny Jíšové a přátel. K večernímu  poslechu i tanci budou hrát Strings. V sobotu se představí Dechová hudba města Písek, již zmiňovaný Josef Zíma a večer vystoupí kapela Hastrmani.

„Zajímavé koncerty jsou připraveny i na Velkém náměstí. Kromě hlavních očekávaných hudebních hvězd vystoupí oblíbený Písecký komorní orchestr, Písečan nebo TC Louisiana, ale i několik hostů ze zahraničí: Korrontzi – baskická skupina jejíž repertoár vychází z tradiční baskické lidové hudby nebo Linz Quetschnspüla. Skupina harmonikářů Linz Quetschnspüla hrála na letošním Mezinárodním setkání harmonikářů v Kulturním domě v Písku. A protože měli u posluchačů velký úspěch, pozvali jsme je i na městskou slavnost,“ doplňuje Dagmar Sedláčková.

Novinko letošních slavností bude videomapping. „Při promítání „rozpohybujeme“ budovu radnice. Uvidíte průřez píseckou historií od první písemné zmínky o městě z roku 1243 až po rok 2002, kdy do Písku přišla povodeň. Strhující podívaná je připravena na pátek od 22.20 a sobotu od 23.00 hodin,“ dodává Dagmar Sedláčková.

Ilustrační snímek. Foto: dotknisepisku.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png