Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Při požáru zásobníku pelet na Táborsku vznikla milionová škoda

Červené Záhoří – Požár zásobníku pelet likvidovali ve středu ráno hasiči v Červeném Záhoří na Táborsku. Na místě zasahovali táborští profesionálové a dobrovolníci z Chotovin.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů řekla, že oheň vypukl v zásobníku o výšce přibližně tři metry a obvodu také tři metry. Požár se ještě před příjezdem hasičů pokoušeli hasit zaměstnanci firmy, ale když se zkusili zásobník otevřít, pelety se uvnitř rozhořely až do explozivního hoření, na které již nestačili.

„Hasiči na uzavřený zásobník použili zařízení Cobra. To umí proříznout různě silné stěny, pláště budov nebo střechy. Zařízení má pro řezání a hašení hydraulicky ovládanou proudnici se systémem založeným na vodním proudu, do kterého je přimícháno abrazivo.

Proud vody a abraziva prořízne pevné materiály a hasiči tak do uzavřeného prostoru vpraví pomocí patentované trysky vodní mlhu. Ta se okamžitě promění v páru a prostor ochladí. Zařízení zvládne prorazit cihlovou zeď o tloušťce až jeden metr a umí si poradit i s dalšími stavebními materiály. Systém je určený pro řezání stavebních konstrukcí a materiálů jako zdivo, beton, ocel, sklo, pryž nebo dřevo.

Poté, co požár dostali pod kontrolu, bylo možné zásobník otevřít a pelety dohasit. Systém CCS Cobra byl u tohoto zásahu velkým pomocníkem. Aniž by hasiči výrazně poškodili zásobník či další technologie, rychle a efektivně uhasili celý obsah zásobníku,“ popsala mluvčí.

Škodu vyčíslili vyšetřovatelé na milion korun, hodnota uchráněného majetku je 12 milionů korun. Příčiny vzniku požáru hasiči stále zjišťují.

Požár zásobníku pelet. Foto: HZS JčK

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3