Jsme všude na jihu Čech.

Při požáru trafostanice vznikla škoda za desítky tisíc korun

Zhoř u Tábora – Specifický zásah při požáru trafostanice měli v sobotu 18. března odpoledne hasiči na Táborsku. Velitel jednotky táborských profesionálů musel nejprve změřit termokamerou teplotu vstupních plechových dveří a plechové skříňky s jističi termokamerou. Zatímco se hasiči vybavovali dýchacími přístroji, dostavila se elektrárenská pohotovostní služba. Její pracovník odpojil přívod vysokého napětí do trafostanice a odvod nízkého napětí z trafostanice ven.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů řekla, že velitel zásahu si pak povolal další jednotku s cisternou a přenosnými hasícími přístroji kvůli podezření na vznícení transformátorového oleje.

„Z plošiny pohotovostní služby elektrárenské společnosti pracovníci služby vyzkratovali vysoké napětí do trafostanice a nízké napětí na odvodu ze stanice. Poté mohla táborská jednotka zahájit hasební zásah. Po lokalizaci požáru a přirozeném odvětrání zakouřených prostor hasiči zjistili, že se jednalo o požár elektrických kabelů a rozvodné skříně. Únik transformátorového oleje nakonec nebyl zjištěn,“ popsala mluvčí.

Škodu vyčíslili hasiči na 40 tisíc korun, příčiny vzniku požáru stále zjišťují.

Zásah hasičů na Táborsku. Foto: HZS JčK

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png