Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Při požáru skladu slámy na Písecku vznikla škoda za 450 tisíc korun

Drhovle – Rozsáhlý požár skladu slámy likvidovali ve čtvrtek 20. července odpoledne hasiči v obci Zámek, místní části Drhovle na Písecku. Na místě zasahovali písečtí a strakoničtí profesionálové a dobrovolníci z Písku, Drhovle, Kestřan, Sedlice, Štěkně a Pamětic. Při hašení vyhlásili druhý stupeň poplachu.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů popsala, že požár zasáhl uskladněnou slámu a prostor, kde byla uložena, vedle stojící kravín a další budovy nebyly požárem nijak dotčeny.

„Pro dodávku vody na požářiště zřídili dobrovolní hasiči z Drhovle ve své obci čerpací stanoviště. Několik minut před 14. hodinou by požár lokalizován, to znamená, že se dále již nešířil a nasazené síly a prostředky byly na požářišti v dostatečném množství. Následovalo dohašení všech ohnisek,“ dodala mluvčí.

Škodu odhadli vyšetřovatelé na 450 tisíc korun, za příčinu požáru označili závadu, při které se do jednoho ze strojů dostal cizí předmět.

Ilustrační snímek. Foto: pozary.cz

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3