Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Při požáru přístřešku a garáže vznikla škoda za 300 tisíc korun

 

Jindřichův Hradec – Technickou závadu na elektroinstalaci označili vyšetřovatelé za příčinu středečního požáru v jindřichohradecké ulici 9. května. Hořel dřevěný přístřešek a garáž u rodinného domu. Při události došlo k jednomu lehkému zranění člověka, který se nadýchal kouřových zplodin a skončil v rukou zdravotníků.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů popsala, že  na místo vyjely osádky tří cisteren profesionálů z hradecké stanice a cisterna místních dobrovolných hasičů. Průzkum na místě zásahu ukázal, že hoří celodřevěná konstrukce s plechovou střechou přistavená k rodinnému domu.

„V přístřešku měl majitel zřízenou garáž, zároveň zde měl vyskládané dřevo, část přístřešku používal jako pergolu. Požár se šířil stropním podbitím, zasahující hasiči jej proto museli rozebrat, aby se dostali ke všem ohniskům,“ dodala mluvčí.

Likvidace požáru trvala hasičům přes dvě hodiny.  Hmotnou škodu odhadl vyšetřovatel na 300 tisíc korun.

Požár v J. Hradci. Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3