Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Z požáru luxusního mercedesu v Kaplici je škoda 1,5 milionu korun

Kaplice – Na 1,5 milionu korun se vyšplhala škoda po požáru Mercedesu Benz v Kaplici. Luxusní auto shořelo v neděli 17. září ráno. Hasili ho profesionálové z Kaplice a Českého Krumlova a dobrovolníci z Hubenova a Velešína.

Mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů popsala, že při příjezdu prvních hasičů hořela více než polovina vozidla a požár rychle postupoval od motoru dozadu.

„Hasiči na likvidaci nasadili vysokotlaký proud, ale téměř současně se zahájením hašení vzplál benzín vytékající z nádrže. Hořící benzín tekl pod auto a zároveň s hořící hasební vodou z mírného svahu od auta. Pro rychlé a efektivní uhašení auta i benzínu velitel zásahu okamžitě rozhodl o nasazení těžké pěny,“ zmínila mluvčí.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu po půl hodině. Asi o hodinu později se ale na místo vrátili kvůli jiskření kabelů při nakládání vraku na auto odtahové služby.

Přesnou příčinu vzniku požáru vyšetřovatelé stále zjišťují.

Požár auta v Kaplici. 2x Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3