Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Při požáru krovu v bytovce na Krumlovsku evakuovali 15 lidí

Jižní Čechy – Hned tři požáry od vznícených sazí v komínech řešili během prvního dubnového víkendu jihočeští hasiči.

Jeden z požárů se stal v neděli 2. dubna po 21. hodině v obci Kamenice, místní části Benešova nad Černou na Krumlovsku. Policisté museli evakuovat z bytového domu 15 lidí, všichni naštěstí vyvázli bez zranění.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů popsala, že na místě zasahovali profesionálové z Kaplice a dobrovolníci z Horní Stropnice, Benešova nad Černou a Malont.

„Hasiči požár rychle dostali pod kontrolu. Zasaženo bylo několik dřevěných trámů okolo komína. Přibližně o čtvrt hodiny později se obyvatelé mohli do svých bytů vrátit s tím, že jim byla doporučena revize komínového tělesa“ řekla mluvčí.

Nejdéle zůstala na místě místní dobrovolnická jednotka, která provizorně zakryla odkrytou střechu a monitorovala požářiště až do třetí hodiny ranní.

Za příčinu vzniku požáru označili hasiči zalétnutí žhavých částic z komínového tělesa do dřevěné konstrukce krovu. Škodu vyčíslili na 30 tisíc korun, hodnota uchráněného majetku je milion korun.

Požár krovu v Kamenici. Foto: HZS JčK

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3