Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Při požáru chaty se zranil majitel, hasiči likvidovali oheň Cobrou

České Budějovice – S popálenýma rukama skončil v budějovické nemocnici majitel chaty v Husově Kolonii, kterou v sobotu 7. ledna zachvátil požár.

Na místě zasahovaly jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice na Pražské třídě a ze Suchého Vrbného. Když přijeli hasiči na místo, zjistili, že plameny šlehají vysoko nad střechu. Po prvotním ošetření majitele, kterého si následně převzali zdravotníci, natáhli hasiči vysokotlaké proudy ze dvou cisteren a oheň rychle dostali pod kontrolu.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů zmínila, že po lokalizaci požáru částečně rozebrali strop, aby mohli uhasit malou půdu přímo nad kamny.

„Střešní krytinu a izolaci na několika místech prorazili systémem Cobra, kterým zároveň uhasili půdičku plnou různého materiálu. Po odvětrání celé chaty, přirozenou cestou i pomocí přetlakové ventilace, zasahující jednotka rozebrala štítové dřevěné obložení a celou půdu vyklidila,“ dodala mluvčí.

Škodu vyčíslili vyšetřovatelé na 30 tisíc korun. Jako nejpravděpodobnější příčinu požáru označili špatný prostup kouřovodu od kamen skrz dřevěnou konstrukci stěny chaty.

Požár chaty v Husově kolonii. Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3