Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Při nehodě tří aut se zranilo sedm lidí včetně dítěte. Jeden z účastníků zemřel

Rodvínov – Tragická nehoda se stala v sobotu odpoledne u Rodvínova na Jindřichohradecku. Při srážce tří aut se zranilo sedm lidí včetně jedné ženy a dítěte. Jeden z účastníků zemřel ještě před příjezdem záchranářů.

Mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková řekla, že další dva muži utrpěli těžká mnohačetná zraněná a skočili na oddělení ARO českobudějovické nemocnice.

„Na urgentní příjem jindřichohradecké nemocnice byli převezeni dva muži, oba utrpěli lehká až středně těžká zranění především v oblasti hlavy,“ dodala mluvčí. Žena s dítětem vyvázly s lehkým zraněním a zdravotníci je převezli na ošetření do jihlavské nemocnice.

U zásahu asistovala také interventka záchranné služby, která poskytovala účastníkům nehody první psychickou pomoc.

Přesné příčiny nehody vyšetřují policisté. Krajská policejní mluvčí Lenka Krausová uvedla, že dle prvotního šetření došlo k tragické události tak, že řidič Škody Felicie, jedoucí od Jarošova nad Nežárkou na Jindřichův Hradec pravděpodobně nedal při odbočování vlevo přednost protijedoucímu Fiatu, a došlo ke střetu.

„Škoda Felicie pak byla  odmrštěna zpět do svého jízdního pruhu, kde narazila do vozidla Peugeot 307. Při nehodě zahynul šestačtyřicetiletý spolujezdec ze Škody Felicie,“ popsala mluvčí.

Nehoda u Rodvínova. Foto: Policie ČR

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png