Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Při nehodě na sjezdu z D3 se zranilo sedm lidí. Zasáhl i vrtulník

Planá nad Lužnicí – Zraněním sedmi lidí, šesti mužů a ženy, skončila pondělní nehoda aut Škoda Felicia a Opel Meriva na sjezdu z dálnice D3 v Plané nad Lužnicí na Táborsku. Stala se v 6.45 hodin. Nejhůře dopadla řidička opelu, kterou transportoval vrtulník do českobudějovické nemocnice.

„Žena utrpěla středně závažné poranění hlavy. Další zranění byla méně závažná, v pěti případech se jednalo o zhmoždění hrudníku od pásů, v jednom případě o lehké zranění hlavy,“ řekla mluvčí záchranné služby Petra Kafková.

Podle policistů bylo příčinou nehody nedání přednosti v jízdě řidičkou opelu. „Doprava na místě byla kyvadlově průjezdná, k plnému obnovení provozu došlo kolem deváté hodiny,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů doplnila, že u nehody zasahovali táborští a soběslavští profesionální hasiči. Zajistili místo a do příjezdu zdravotníků poskytovali předlékařskou pomoc zraněné řidičce.

„Zároveň natáhli vysokotlaký proud, kterým uhasili motorový prostor felicie. Po ukončení záchranných prací krátce před půl osmou odjela soběslavská jedntoka zpět na základnu. U nehody zůstali táborští hasiči, kteří si vyžádali posilovou jednotku z táborské stanice na asistenci při naložení zničených aut na vůz odtahové služby a úklid vozovky,“ dodala Vendula Matějů.

Nehoda na Táborsku. 3 x Foto: HZS JčK

nehoda-1 nehoda-2

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3