Jsme všude na jihu Čech.

Při nehodách na jihočeských silnicích zahynuli dva motorkáři

Jižní Čechy – Dvě smrtelné nehody motorkářů vyšetřují od neděle 23. července jihočeští policisté. První se stala krátce po 14. hodině na silnici první třídy v Sudoměřicích u Tábora. Obětí je 52letý muž, který jel na stroji Yamaha FZ1 ve směru od Prahy do Tábora.

Policejní mluvčí Lenka Pokorná zmínila, že motorkář vyjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s vozidlem Škoda Octavia.

„Při nehodě utrpěl vážná zranění, kterým dnes v ranních hodinách v nemocnici podlehl,“ řekla policejní mluvčí v pondělí 24. července.

Druhá tragická nehoda se stala ve stejné době u Horusic na silnici první třídy z Českých Budějovic na Tábor. Její obětí je 33letý muž, který jel rovněž na stroji Yamaha FZ1. Podle zjištění policie zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost za brzdícím vozidlem Chevrolet Corvett a zezadu do něj narazil.

„Nárazem byl odmrštěn na svodidla a následně zpět na vozovku. S vážnými zraněními byl transportován do nemocnice v Českých Budějovicích, kde ve večerních hodinách zemřel,“ dodala mluvčí.

Při dopravních nehodách na jihočeských silnicích už letos zahynulo 25 lidí.

Nehoda u Horusic. Foto: Policie ČR
Nehoda u Sudoměřic. Foto: Policie ČR

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png