Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Při kácení v lese na Jindřichohradecku zabil muže padající strom

Horní Pěna – Smrtelný pracovní úraz při kácení stromů v lese vyšetřují jindřichohradečtí kriminalisté a pracovníci Oblastního inspektorátu práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu. Obětí je 68letý muž, na kterého spadl ve čtvrtek 23. února ráno strom v katastru obce Horní Pěna.

Kolegové vyprostili zraněného z pod stromu ještě před příjezdem zdravotníků. Přestože na místě přistál i vrtulník a záchranáři se ihned pustili do mužova oživování, jejich snaha vyšla naprázdno.

„Bohužel i přes veškerou snahu záchranářů se nepodařilo osobu oživit, následky úrazu byly smrtelné,“ potvrdila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

„Policisté zjistili, že  k vyvrácení stromu nedošlo vlivem kácení ostatních stromů. Tudíž ve věci nebylo dáno podezření z cizího zavinění. Případ i nadále prošetřují jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality,“ doplnila policejní mluvčí Hana Millerová.

Na Jindřichohradecku se jedná od začátku roku už o druhý podobný případ. Policisté stíhají 37letého muže, který v pátek 6. ledna manipuloval s pokáceným dřevem v lese u obce Hostějeves. Při nakládání na vyvážecí vůz za traktorem dostatečně nezajistil dřevěnou kládu a ta zranila jiného muže.

„Došlo k uvolnění klády z drapáku nakladače a následnému pádu na poškozeného, který v ten okamžik odřezával z pokáceného stromu větve.  Při tomto poškozený utrpěl těžká zranění mimo jiné trauma hlavy a různé  četné zlomeniny,“ popsala úraz policejní mluvčí Hana Millerová.

Pravděpodobnému viníkovi hrozí až čtyřleté vězení nebo mnohatisícová pokuta.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3