Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Při budějovickém půlmaratonu ošetřili zdravotníci 19 běžců

České Budějovice – Celkem 19 běžců ošetřili v sobotu 3. června zdravotníci při závodu Mattoni 1/2 Maraton v Českých Budějovicích. Mluvčí záchranné služby Petra Kafková zmínila, že první problémy se objevily asi po 75 minutách běhu. V drtivé většině byly příčinou zdravotních obtíží kolapsové stavy a křeče z vyčerpání, přehřátí a ztráty minerálů.

„Zdravotní stav devíti závodníků si vyžádal transport do nemocnice. Deset běžců bylo zaléčeno přímo v prostoru zdravotnického zázemí na náměstí a po stabilizaci stavu propuštěno domů,“ upřesnila mluvčí.

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje vyčlenila na zajištění sobotního závodu 17 záchranářů, dva lékaře, sedm sanitních vozidel, jedno vozidlo RV (rendez-vous, výjezdová skupina ve složení lékař a řidič – záchranář, pozn. red.) a vozidlo pro řešení následků mimořádných událostí. Zároveň posílili provoz Zdravotnického operačního střediska o jednoho operátora.

„Letošní novinkou v zajištění péče o závodníky byly čtyři mobilní cyklohlídky vybavené automatickými externími defibrilátory. Jednalo se o čtyři studentky vyšší zdravotnické školy, které proškolili naši lektoři ze vzdělávacího a výcvikového střediska,“ dodala Petra Kafková.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3