Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Předseda Jihočeských nemocnic Bláha rezignuje na svou funkci

České Budějovice (ČTK) – Předseda představenstva společnosti Jihočeské nemocnice Martin Bláha rezignuje na svou funkci. Chce tím usnadnit vyjednávání o nové krajské koalici ČSSD, KDU-ČSL, Jihočeši 2012 a Pro Jižní Čechy. Bláha to uvedl v úterý 18. dubna tiskovém prohlášení. O svém rozhodnutí informoval hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD) i kandidátku na místo budoucího hejtmana Ivanu Stráskou (ČSSD). Spory týkající se krajské společnosti Jihočeské nemocnice stály za pádem koalice.

Krajskou koalici tvořila ČSSD, ANO a Jihočeši 2012. ANO a také opoziční zastupitelé kritizovali fakt, že Bláha ročně bere z pozice ve vedení jihočeských nemocnic 7,2 milionu korun. Navíc některým stranám z jihočeského zastupitelstva vadilo, že Bláha dal stavět chalupu pro Zimolu v Lipně nad Vltavou.

„Nechci jakkoli stát v cestě tomuto novému rodícímu se projektu, a proto jsem se rozhodl dát v zájmu další bezproblémové komunikace svou funkci v Jihočeských nemocnicích k dispozici,“ napsal v prohlášení Bláha.

Novou koalici se snaží vytvořit ČSSD, KDU-ČSL, Jihočeši 2012 a Pro Jižní Čechy. Zástupci těchto subjektů dnes podepsali prohlášení o budoucí spolupráci. Zatím však neupřesnili personální obsazení ve funkcích ve vedení kraje. KDU-ČSL, Jihočeši 2012 i Pro Jižní Čechy však žádají změnu v systému odměňování v Jihočeských nemocnicích. S tím souhlasí i sociální demokracie, do jejíž gesce zdravotnictví patří.

Martin Bláha. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3