Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Pražskou ulici v Písku čeká částečná uzavírka kvůli opravě silnice

Písek – Pražská ulice v Písku bude od pondělí 17. dubna do neděle 23. dubna částečně uzavřená. A to ve směru od Písku do Čížové. Důvodem je oprava silnice v úseku od domu č. 290 po prodejnu zahradní techniky Na Kuchyňce. Chodci budou moci využívat k průchodu volné chodníky.

Jaroslav Hrneček z oddělení dopravy a silničního hospodářství písecké radnice vysvětlil, že od centra bude možné dojet Pražskou ulicí až po křižovatku s ulicí Na Stínadlech. Tam mohou řidiči odbočit do sídliště.

„Další jízda ulicí Pražská směrem do průmyslové zóny však už bude zakázána. Objížďka bude vedena od okružní křižovatky v Dvořákově ulici ulicemi Pražská a Čelakovského na čtyřpruhovou silnici I. třídy č. 20, ze které se bude do původní trasy vracet sjezdem ze silnice I/20 U Robinsona. Touto trasou také bude možné dojet k provozovnám v dočasně zjednosměrněné části ulice Pražská,“ upřesnil úředník Hrneček.

Uzavírka si vyžádá i dočasné zrušení autobusových zastávek Na Kuchyňce a v Pražské ulici ve směru z centra na Čížovou a Prahu.
„Pro městskou autobusovou dopravu bude jako náhradní sloužit stávající zastávka v ulici Dvořákova a pro vnitrokrajskou osobní dopravu zastávka v ulici Čelakovského u ZŠ T.G. Masaryka,“ doplnil Jaroslav Hrneček.
Ilustrační snímek. Foto: hradeckralove.org

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3