Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Pražskou ulici v Písku čeká částečná uzavírka kvůli opravě silnice

Písek – Pražská ulice v Písku bude od pondělí 17. dubna do neděle 23. dubna částečně uzavřená. A to ve směru od Písku do Čížové. Důvodem je oprava silnice v úseku od domu č. 290 po prodejnu zahradní techniky Na Kuchyňce. Chodci budou moci využívat k průchodu volné chodníky.

Jaroslav Hrneček z oddělení dopravy a silničního hospodářství písecké radnice vysvětlil, že od centra bude možné dojet Pražskou ulicí až po křižovatku s ulicí Na Stínadlech. Tam mohou řidiči odbočit do sídliště.

„Další jízda ulicí Pražská směrem do průmyslové zóny však už bude zakázána. Objížďka bude vedena od okružní křižovatky v Dvořákově ulici ulicemi Pražská a Čelakovského na čtyřpruhovou silnici I. třídy č. 20, ze které se bude do původní trasy vracet sjezdem ze silnice I/20 U Robinsona. Touto trasou také bude možné dojet k provozovnám v dočasně zjednosměrněné části ulice Pražská,“ upřesnil úředník Hrneček.

Uzavírka si vyžádá i dočasné zrušení autobusových zastávek Na Kuchyňce a v Pražské ulici ve směru z centra na Čížovou a Prahu.
„Pro městskou autobusovou dopravu bude jako náhradní sloužit stávající zastávka v ulici Dvořákova a pro vnitrokrajskou osobní dopravu zastávka v ulici Čelakovského u ZŠ T.G. Masaryka,“ doplnil Jaroslav Hrneček.
Ilustrační snímek. Foto: hradeckralove.org

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png