Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Prázdninový program Divadla Oskara Nedbala v Táboře

Divadlo Oskara Nedbala Tábor v létě nespí. Během prázdninového období je připraven program pro děti i dospělé.
Celé léto bude divadelní park ožívat pohádkovými čtvrtky spojenými s výtvarnými dílnami pro malé, a to vždy od 16 do 18.30 hodin. Divadelní léto pro děti zahájí 12/7 pohádka MRAVENEC A SLON v podání Divadla Puls Praha. Po představení proběhne výtvarná dílna pod vedením Moniky Vrtiškové. Další červencová pohádka MALÝ PÁN, inscenovaná na motivy stejnojmenného filmu a hraná loutkami inspirovanými tvorbou F. A. Skály a M. Caise, se bude konat 26/7 a naváže na ní tvůrčí dílna, při níž si děti vyrobí vlastní dřevěnou loutku. Ve čtvrtek 9/8 zveme rodiče s dětmi na humorný kabaretní kousek KOUZELNÍK EŇO ŇUŇO, po kterém děti čeká vlastnoruční výroba kouzelnických klobouků s panem kouzelníkem. Ve čtvrtek 23/8 si nenechte ujít dvojici TIBETSKÝCH POHÁDEK z asijské oblasti Amdo. Na ně naváže tematická výtvarná dílna Marty Vaverkové. V pátek 31/8 v 17.00 na vás čeká představení Divadelního kroužku ZŠ Bernarda Bolzana Tábor, v podání téměř 30 dětí. Na LETNÍ TÁBOR „U TCHOŘE“ plynule naváže tančírna Retro Disko Trisko, kterou se děti rozloučí s prázdninami.
V rámci letního večerního programu proběhne v divadelním parku promítání dvou snímků. V úterý 17/7 od 21.00 zveme na rekonstruovanou kopii němé filmové komedie s Vlastou Burianem MILENKY STARÉHO KRIMINÁLNÍKA, kterou doprovází živá hudba v podání kapely NEUVĚŘITELNO. A téměř o měsíc později, 14/8 ve 20.30, park navštíví se svým dokumentárním filmem ZÁKON HELENA táborská rodačka, režisérka Petra Nesvačilová. Vstupenky na pohádky i promítání budou v prodeji vždy hodinu před akcí na místě konání. Vstup do parku bude možný pouze z ulice Na Parkánech.
Během léta budou probíhat také úterní DIVADELNÍ PROHLÍDKY s manželi Oskarem a Marií Nedbalovými. V rámci kostýmovaných prohlídek nahlédnete do všech zákoutí divadla a zároveň se seznámíte s osudem rodáka, skladatele Oskara Nedbala. Vstupenky na prohlídky, které začínají vždy v 16 hodin, lze zakoupit 30 minut před vstupem (popřípadě zarezervovat na mailu buriankova@divadlotabor.cz). Termíny prohlídek jsou 10. 7., 17. 7., 31. 7., 14. 8. a 21. 8.
Vedle prohlídek se mohou návštěvníci těšit na PIANO NA ULICI, které bude k dispozici každý všední den za příznivého počasí od 10 do 16 hodin. A dalším tipem pro návštěvu jsou KNIHY ve vestibulu, kdy jedni přinesou nepotřebné knihy a jiní si je pro svou potřebu odnesou. Každý den se tak nabídka knih mění. Vestibul bude otevřen také každý všední den od 10 do 16 hodin.
A na své si přijdou také milovníci fotografií, pro které bude každé úterý a čtvrtek od 15 do 17 hodin otevřena výstava reportážních fotografií Járy Novotného zachycující srpnovou okupaci ´68, a to v Táboře a nedaleké Soběslavi (DON galerie). Výstava je doplněná dobovými dokumenty (Galerie Evárium). Vedle této expozice můžete navštívit také reprízu výstavy OSKAR NEDBAL – táborský rodák (DON foyer), která pojednává o skladatelově životě a díle.

zdroj: DON Tábor

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3