Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Prachatický úřad vydal po kalamitě zákaz vstupu do šumavských lesů

Prachatice (ČTK) – Prachatický městský úřad vydal kvůli kalamitě zákaz vstupu do některých částí lesů šumavského národního parku. Jde hlavně o oblast mezi Novou Pecí a Stožcem. Šumavský národní park začal v dotčených lokalitách umisťovat cedule se zákazem vstupu. ČTK to řekl jeho mluvčí Jan Dvořák. Šumavský národní park požádal o vydání zákazu kvůli sobotní bouřce a silnému větru, které polámaly desítky tisíc krychlových metrů dřeva.

Dvořák uvedl, že park ještě čeká na vyjádření českokrumlovského městského úřadu. Také ten obdržel žádost o vydání zákazu vstupu do šumavských oblastí spadající do jeho katastru jakožto obce s rozšířenou působností. „Ale jednoznačně větší část se týká Prachaticka. Nejvíce zasažené oblasti se nacházejí mezi Novou Pecí a Stožcem, pro něž už zákaz začíná platit,“ řekl Dvořák. Za porušení zákazu může úřad uložit pokutu.

Na Šumavě nesmí turisté rovněž ode dneška vstupovat do některých míst vojenských lesů. Jde hlavně o lokality Pěkná, Arnoštov, Uhlíkov, Jablonec, Maňávka, Nová Pec a Zvonková. Také tam sobotní bouřka a vítr vyvrátily podle předběžných odhadů desítky tisíc stromů.

Ilustrační snímek. Foto: silvarium.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3