Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Prachatická radnice zakázala vstup do dvou lesů. Platí až do listopadu

Prachatice – Zákaz vstupu do dvou lesních komplexů vydala prachatická radnice. Opatření se konkrétně týká 225hektarového lesa Hradiště v katastru Horního a Dolního Kožlí a 120hektarového lesa v katastru Libotyně a Lštění u Radhostic ve vlastnictví rodiny Vajstelových.

Alena Veleková z odboru životního prostředí prachatické radnice zmínila, že důvodem uzavření lesů jsou následky, které způsobila noční bouře a větrné kalamity z poloviny srpna.

„U řady stromů došlo k vyvrácení, polámání a stabilita lesního porostu je výrazně narušena. Polomy jsou vysoce nestabilní, hrozí reálné nebezpečí, že bude docházet k dalším zlomům, vývratům a pádům stromů nebo jejich částí. Životy a zdraví osob mohou být ohroženy činností vykonávanou těžbou a lesní dopravou dřeva při zpracování následků větrné kalamity,“ řekla Alena Veleková.

Zákaz vstupu do lesů platí až do konce listopadu letošního roku.

 

Ilustrační snímek. Foto: enviweb.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3