Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Prachatice za 15 milionů upraví městský park

Prachatice 8. ledna (ČTK) – Odhadem do 15 milionů korun bude stát oživení Štěpánčina parku v Prachaticích. Radní dnes rozhodli, že osloví autorku vítězného návrhu z architektonické soutěže. ČTK to řekl starosta Martin Malý (Nezávislí). Náklady se odhadují na 15 milionů korun.

Loni skončila architektonická soutěž na proměnu parku. Komise určila druhého a třetího, první v pořadí byl kvůli formálnímu nedostatku vyřazen. Vítězný návrh Kateřiny Miholové z Brna se ale radním i architektům z komise líbil nejvíc, získal i nejvíc hlasů v radniční anketě, v místním tisku a na facebooku. „Všichni velkou převahou řekli, že bychom se měli ubírat cestou návrhu, který byl vyřazen. Dnes jsme rozhodli, že oslovíme skupinu architektů, kteří ten návrh vytvořili,“ uvedl Malý.

Cena projektové dokumentace je 1,3 milionu Kč, odhad stavebních nákladů do 15 milionů. Podle starosty záleží na detailním rozpracování architektonické studie. „Jde o to celý ten prostor, jehož součástí je letní kino, revitalizovat, aby byl poplatný době,“ dodal Malý.

Vzniknou nové dlážděné cesty, sad, lepší propojení cest kolem parku, dětské hřiště i ohraničení, jež připomene, že dříve byl park obehnán zdí a plotem. „To se hodně líbilo architektům. Bude to jednoduchá kamenná zídka asi dvacet centimetrů vysoká, která bude odkazovat na minulost,“ řekl starosta. Projektová příprava potrvá podle něj nejméně rok, spíše rok a půl. Rekonstrukce letního kina, jejíž náklady budou asi 30 milionů Kč a na kterou má město samostatný projekt, by mohla začít příští rok.

Štěpánčin park je nejstarším parkem v Prachaticích, otevřený byl v roce 1881. Nachází se na jihozápadním okraji městské památkové rezervace, zabírá 0,44 hektaru. Na místě parku, v jehož středu je altán, byl původně pevnostní rybník, který v dobách ohrožení napájel vodou hradební příkop.

Jedenáctitisícové město bude letos hospodařit s přebytkovým rozpočtem, výdaje jsou 252,6 milionu Kč, příjmy 259,2 milionu. Z investic je hlavní oprava bazénu, odhad nákladů první etapy oprav činí 80 až 90 milionů.

vkc abz

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3