Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Pozvánka na XXIV. Mezinárodní folklorní festival v Písku

Jako každý rok i v letošním roce proběhne od 16. 8. do 19. 8. 2018 v jihočeském Písku Mezinárodní folklorní festival a to již s pořadovým číslem 24.
Při tomto ročníku se opět rozezní lidová muzika a návštěvníci akce budou moci vidět nejen lidové a folklorní soubory z Čech, Moravy a Slezska, ale také z různých koutů světa. Ze zahraničí nás v letošním ročníku festivalu navštíví soubory z Panamy, Moldávie, Sicílie, ale také z Číny.
Festival bude zahájen čtvrtečním programem „Vítejte přátelé“, kde se představí zahraniční soubory. Páteční odpoledne zahájí dětský festival v 15:30 hodin. Ihned po ukončení dětské části přijde v 18 hodin na řadu program „U nás v Písku“. V této části festivalu se představí soubory ze všech koutů naší České republiky.
I když se zdá, že páteční program bude velmi náročný, určitě festival nekončí, naopak, v sobotu bude přicházet do svého programového vrcholu. V dopoledních hodinách projde městem průvod za zvuků lidových muzik a zpěvů. V 15:30 hodin přijde na řadu hlavní program s názvem „Písek tančí a zpívá nad Otavou“. Ve večerních hodinách budou muziky hrát pro diváky v Palackého sadech a v Kozlovně U Plechandy k poslechu a tanci.
Celý folklorní maraton bude zakončen v neděli na Městském ostrově v Písku rozloučením se zahraničními soubory od 14 hodin.
V průběhu celé akce budou zahraniční soubory vystupovat v satelitních místech festivalu a to v tvrzi v Kestřanech u Písku, v družstvu Záhoří, v lázních ve Vráži a v Domově pro seniory Světlo v Písku.
Akce je podporována městem Písek, Jihočeským krajem, Ministerstvem kultury a řadou sponzorů, kterým bychom tímto chtěli srdečně poděkovat, protože bez jejich pomoci bychom akci nemohli uskutečnit.

tisková zpráva

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3