Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Požár zničil dvoupatrovou chatu. Škoda za půl milionu korun

Táborsko – Na půl milionu korun vyčíslili vyšetřovatelé škodu po požáru chaty ve Slavňovicích, části obce Stádlec na Táborsku.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů popsala, že dvoupatrový podsklepený rekreační objekt hořel ve čtvrtek odpoledne. Hasili jej profesionálové z Tábora a dobrovolníci z Bečic, Malšic a Bechyně. „Chata byla při příjezdu hasičů kompletně v plamenech. Uvnitř nebyla žádná osoba,“ řekla mluvčí.

Hasiči ihned vytvořili dopravní vedení se třemi útočnými proudy a požár dostali rychle pod kontrolu. Z garáže, která byla součástí chaty, vynesli několik dvoukilových propanbutanových láhví, sekačky na trávy, motorovou pilu, nebezpečný kanystr s pohonnými látkami a nafukovací člun.

Pro dodávku vody na požářiště vytvořila jednotka z Bečic na řece Lužnici čerpací stanoviště, odkud doplňovala vodu do táborských cisteren. Členy malšické a bechyňské jednotky velitel zásahu postupně začlenil do střídání hasičů na jednotlivých vodních proudech.

Poté, co hasiči zlikvidovali plameny, pustili se do rozebírání konstrukcí shořelé chaty, vyskladňování palivového dřeva, strhávání ohořelého krovu a vynášení ohořelého materiálu na volné prostranství, kde vše dohašovali.

„Hasiči vedli zásah v kompletní dýchací technice, po celou dobu zásahu monitorovali požářiště termokamerou. Tu použili také na závěrečný průzkum, kdy ani na požářišti, ani na vyneseném materiálu nenašli žádná další ohniska,“ dodala mluvčí s tím, že za pravděpodobnou příčinu vzniku požáru označil vyšetřovatel špatný kouřovod.

chata-2
Požár chaty. Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3