Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Požár střechy domu v Kunžaku napáchal milionovou škodu

Kunžak – Rozsáhlý požár střechy rodinného domu likvidují od pondělního dopoledne hasiči v Kunžaku na Jindřichohradecku. Předběžnou škodu odhadli vyšetřovatelé na víc než milion korun.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů popsala, že k požáru vyjeli hradečtí profesionálové s výškovou technikou a dobrovolníci z Kunžaku, Strmilova a Studené.

„Hořet začalo v průjezdu, požár se rychle rozšířil na střechu celého objektu. Uvnitř domu v době příjezdu hasičů již nikdo nebyl, hasiči nemuseli nikoho evakuovat,“ řekla mluvčí.

Hasiči dostali požár pod kontrolu asi po 40 minutách. Další zásah jim zkomplikovala skutečnost, že vyhořelá střecha se propadla do dalších dvou místností.

„Hasiči nyní musí veškeré konstrukce, včetně těch propadlých, rozebrat či vynosit na volné prostranství a řádně dohasit. Zásah v tuto chvíli stále trvá,“ dodala odpoledne mluvčí.

Příčiny vzniku požáru budou vyšetřovatelé teprve zjišťovat.

Ilustrační snímek. Foto: hasici-vzdelavani.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3