Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Požár hájenky na Táborsku zranil muže, ženu a dvě děti

Tábor 10. ledna (ČTK) – Požár hájenky u Choustníku na Táborsku likvidují od rána jihočeští hasiči. Oheň poranil muže, ženu a dvě děti. Všichni skončili v nemocnici. Požár, jehož příčina zatím není známa, způsobil materiální škodu asi 1,5 milionu korun. ČTK to řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

„Muže a dítě předškolního věku záchranáři letecky transportovali na popáleninové centrum do Prahy. Ženu a další dítě předškolního věku převezla sanitka do nemocnice,“ řekla mluvčí. Podle záchranářů utrpělo nejtěžší poranění letecky transportované dítě. „Jeho stav si vyžádal napojení na umělou plicní ventilaci a intenzivní přednemocniční neodkladnou péči. V kritickém stavu bylo transportováno do vinohradské nemocnice,“ řekla mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková.

Hasiči likvidují požár od přibližně 7:30. Na místě zasahuje několik jejich jednotek. Momentálně oheň dohašují a objekt zkoumají pomocí termokamery. Zasažená hájenka stojí na samotě u lesa v místní části Choustníku Kajetín.

rek hj

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png