Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Požár hájenky na Táborsku zranil muže, ženu a dvě děti

Tábor 10. ledna (ČTK) – Požár hájenky u Choustníku na Táborsku likvidují od rána jihočeští hasiči. Oheň poranil muže, ženu a dvě děti. Všichni skončili v nemocnici. Požár, jehož příčina zatím není známa, způsobil materiální škodu asi 1,5 milionu korun. ČTK to řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

„Muže a dítě předškolního věku záchranáři letecky transportovali na popáleninové centrum do Prahy. Ženu a další dítě předškolního věku převezla sanitka do nemocnice,“ řekla mluvčí. Podle záchranářů utrpělo nejtěžší poranění letecky transportované dítě. „Jeho stav si vyžádal napojení na umělou plicní ventilaci a intenzivní přednemocniční neodkladnou péči. V kritickém stavu bylo transportováno do vinohradské nemocnice,“ řekla mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková.

Hasiči likvidují požár od přibližně 7:30. Na místě zasahuje několik jejich jednotek. Momentálně oheň dohašují a objekt zkoumají pomocí termokamery. Zasažená hájenka stojí na samotě u lesa v místní části Choustníku Kajetín.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3