Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Postižené děti z Kaňky dostaly 100 tisíc korun od lidí z Temelína

Jižní Čechy – Speciální tříkolka, pojištění kochleárního aparátu, nebo kurzy znakové řeči. Tak vypadají netradiční dárky v centru pro handicapované děti Kaňka v Táboře. Přispěli na ně zaměstnanci jihočeské jaderné elektrárny i dalších provozů společnosti ČEZ. Dohromady vybrali 50 tisíc korun. Dalších 50 tisíc korun přispěla Nadace ČEZ. Na účtu obecně prospěšné společnosti Kaňka tak na Vánoce přibylo 100 tisíc korun.

Jsou to nejen dárky. Rozhodující část peněz je určená na takzvanou ranou péči, která je pro handicapované děti nesmírně důležitá,“ poděkovala za Kaňku Ludmila Budilová.

S energetiky spolupracuje centrum kombinované s mateřskou a základní školou pro znevýhodněné děti dlouhodobě. Peníze už získalo jak prostřednictvím projektu Pomáhej pohybem, tak i díky zaměstnaneckým grantům.

My máme to štěstí, že jsme zdraví a můžeme pracovat. A jestli má někdo dostávat dárky, měli by to být ti, kteří takové štěstí nemají. A jsem moc rád, že se mezi zaměstnanci našlo tolik lidí, kteří to vidí stejně,“ konstatoval při předání symbolického šeku ředitel Jaderné elektrárny Temelín Bohdan Zronek.

Zaměstnanci sami vybrali polovinu částky, zbývající doplatila Nadace ČEZ. V rámci stejného programu už přispěla i Dětskému domovu pro sluchově postižené v Českých Budějovicích.

„Rozdělení podpory znevýhodněným dětem mezi zařízení ve dvou největších jihočeských městech jsme úplně neplánovali, ale odpovídá to tomu, že se snažíme rovnoměrně podporovat celý region. A možná stejně to chápou i zaměstnanci,“ přiznává s úsměvem šéf temelínské komunikace Petr Šuleř.

Předání šeku. Foto: HC Motor České Budějovice

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3