Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Policisté vypsali odměnu 10 000 eur za informace k pohřešovaným cizincům

Jižní Čechy – Devětadvacetiletý Andreas Leitner a stejně starý Maxmillian Baumgartner jsou nezvěstní od 11. září 2015, kdy beze stopy zmizeli z rakouské obce Zwettl. Muži pravděpodobně odjeli v tomto nápadném voze značky Citroën BX stříbrné barvy s poznávací značkou UU-883DP. Podle policie měli namířeno do ČR směrem k Lipnu.

Rakouští policisté o nich ale první bližší zprávu dostali až o rok později. Podle svědectví jednoho rakouského občana se měli ještě den po zmizení, tedy 12. září 2015 dopoledne, pohybovat na náměstí ve Vyšším Brodě. Pak už o dvojici mladíků nikdo neslyšel. Rakouští policisté se tak domnívají, že se mohli stát obětí trestného činu.

Letos v červenci se proto do vyšetřování zapojil i odbor neobjasněných případů spolkového kriminálního úřadu. Ten vyplatí odměnu 10 000 euro tomu, kdo by měl k objasnění případu jakékoliv další informace. Veškeré poznatky o tom, kde by mohla dvojice mužů být policie přijímá  na lince 158.

Foto zdroj: PČR, Citroën BX s poznávací značkou UU-883DP
Foto zdroj: PČR
Foto zdroj: PČR, Maxmillian Baumgarter
Foto zdroj: PČR, Andreas Leitner

Petra Říhová

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3