Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Policisté v Budějovicích hledají svědky nehod se zraněním chodců

České Budějovice – Svědky dvou nehod se zraněním chodců hledají policisté v krajském městě.

První se stala minulý čtvrtek 14. září v Nádražní. Konkrétně na přechodu u křižovatky se Skuherského ulicí. Muž přecházel čtyřproudou silnici k železniční trati. Když se chystal vstoupit na přechod, zastavila u něj dodávka v jízdním pruhu od Pekárenské a její řidič mu dával přednost.

„Ale v druhém pruhu, pravděpodobně vyšší rychlostí projíždělo vozidlo BMW tmavé barvy, jehož řidič nestačil včas zareagovat, a chodce srazil zřejmě pravým zpětným zrcátkem. Poté odjel směrem k nádraží,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Ke druhé nehodě došlo v sobotu 16. září v půl osmé večer na silnici první třídy na křižovatce ulic Litvínovická a U Lučního jezu. „Řidič vozidla Chevrolet Orlando se střetl chodcem, který přebíhal uvedenou frekventovanou komunikaci,“ řekl mluvčí Bajcura.

Pokud jste některou z nehod viděli, ozvěte se prosím na dopravní inspektorát v Plavské ulici č. 2, telefon 974 226 588. První událost vyšetřuje policista Petr Jana, druhou Jiří Červonyj.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3