Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Policisté trénovali zákrok proti agresivním hokejovým fanouškům

České Budějovice – Zákrok proti agresivním hokejovým fanouškům trénovali v závěru týdne policisté v Českých Budějovicích.

Policejní mluvčí Milan Bajcura řekl, že do cvičení se zapojilo přes 250 policistů a figurantů z řad studentů Jihočeské univerzity.  Začínali na parkovišti před zimním stadionem v ulici F. A. Gerstnera.

„Nejen, že dav agresivních fanoušků napadal verbálně ostatní osoby, ale následně jeden z nich použil fyzické násilí proti členům Aktikonfliktního týmu. Další situace byla na stejném místě, ale tentokrát jeden z velmi agresivních fanoušků použil střelnou zbraň. Při ní byl jeden občan zraněn,“ popsal scénář mluvčí Bajcura.

Ve druhé části cvičení se účastníci přesunuli přímo do haly. „Zde policisté a figuranti cvičili zákrok v hledišti mezi fanoušky obou táborů. Z praxe zde občas dochází k napadání mezi fans Motoru České Budějovice a fanoušky jiných týmů v rámci hokejové soutěže WSM,“ dodal mluvčí.

Cvičení bylo přípravou na České hokejové hry, které se uskuteční v Českých Budějovicích na konci dubna.

Cvičení u hokejové haly. Foto: Policie ČR

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3