Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Policisté na jihu Čech řešili v jeden den dvě smrtelné nehody

Jižní Čechy – Úterý 27. června se zapíše černým písmem do letošních statistik smrtelných dopravních nehod. Ten den zahynuli na jihočeských silnicích dva muži, starší řidič na Táborsku a mladší spolujezdec na Jindřichohradecku.

První nehoda se stala před půl třetí odpoledne u Sudoměřic u Bechyně. Sedmdesátiletý muž ve Škodě 120 havaroval cestou z Bechyně k Sudoměřicím. „Zatím z neupřesněné příčiny vyjel při projíždění levotočivé zatáčky vlevo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. I přes veškerou snahu na místě zasahujících záchranných složek se život řidiče nepodařilo zachránit,“ řekl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Ke druhé nehodě došlo kolem půl deváté mezi Řečicí a Dačicemi na Jindřichohradecku. Devatenáctiletý řidič jel pravděpodobně příliš rychle, nezvládl řízení a naboural do stromu. Odražené auto pak skončilo v rybníku.

„Jeden ze spolucestujících na místě zemřel. Řidič a další dva mladí lidé byli transportováni k ošetření do nemocnice. Přítomnost alkoholu byla u řidiče na místě vyloučena dechovou zkouškou,“ popsala policejní mluvčí Lenka Krausová.

Bližší okolnosti obou nehod policisté stále zjišťují. Celkem už letos zahynulo na jihočeských silnicích 21 lidí.

Nehoda na Táborsku. Foto: Policie ČR
Ńehoda na Jindřichohradecku. Foto: Policie ČR

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3