Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Policisté hledali v lese u Vimperka ztracenou houbařku i klíče od BMW

Vimperk – Zhruba tři desítky policistů, kriminalistů, městských strážníků i členů Horské služby Šumava hledali ve středu 6. srpna i za pomoci vrtulníku ztracenou 68letou houbařku u Vimperka. Žena vyrazila do lesa s manželem a když nedorazila v domluvený čas k autu, začal ji choť shánět. Asi po třech hodinách se pak obrátil na policii.

Policejní mluvčí Martina Joklová zmínila, že pátrací akce trvala asi tři hodiny. Pak dostali policisté zprávu, že pohřešovanou ženu našel její syn, který jel autem na pátrací akci a potkal matku na silnici u Strunkovic nad Volyňkou. Policisté tak pátrání ukončili. Stihli ale při tom vyřešit ještě jeden problém.

„Policistů v lese si všimla také jedna žena, která při sběru hub ztratila své klíče od vozidla BMW a nemohla tak odjet domů. Spíše pro zajímavost to oznámila přítomným policistům. Díky tomu, že pohřešovaná již byla v pořádku vypátrána a pátrací akce ukončena, rozhodl se policejní psovod, že jí se svým čtyřnohým parťákem Frejem, pomůže klíče najít,“ řekla mluvčí s tím, že pes našel klíče za necelou půlhodinu a jak majitelka auta, tak psovod mohli konečně místo opustit.

Policisté v této souvislosti připomínají houbařům i jiným návštěvníkům lesa, aby nikdy nechodili bez mobilního telefonu, zvlášť pokud se pohybují na neznámých místech. Případné policejní pátrání po ztracených lidech pak může usnadnit a urychlit i nošení reflexních vest, které je schopen zaznamenat policejní vrtulník.

„Když už se ztratíme, měli bychom hledat nějakou cestu a na té zůstat. Je mnohem větší šance na rychlé vypátrání. Pomůže také, když zůstanete na propustnějším místě lesa, mýtině a podobně,“ doporučila policejní mluvčí Martina Joklová.

Policejní pes Frej hledal pohřešovanou houbařku a hned poté i ztracené klíče od BMW. Foto: Policie ČR

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3