Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Policisté hledali v jeden den dva muže, kteří se ztratili při hledání hub

Českobudějovicko – Hned dva ztracené houbaře hledali v úterý 29. srpna policisté na Českobudějovicku.

První muž vyrazil ráno do lesa u Nových Hradů a po pár hodinách zjistil, že neví, kde je. Proto zavolal na linku 158.

„Policisté z obvodního oddělení Trhové Sviny a Suchdol nad Lužnicí vyrazili do terénu a přes informace z mobilního telefonu, které dával ztracený muž, ho nakonec nalezli v pořádku u silnice a dopravili ho k jeho vozidlu,“ popsala jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

O pár hodin později přijala policie oznámení o pohřešování muže s Alzheimerovou chorobou, který se ztratil při hledání hub v okolí letiště v Plané u Českých Budějovic. Do lesa vyrazil se svou manželkou, které se pak během okamžiku ztratil z dohledu.

„V terénu se již pohybovali policejní kynologové, kterým se podařilo nejprve nalézt proutěný košík na houby, a o kousek dál nemocného a dezorientovaného muže, kterého předali boršovským policistům, a ti ho dopravili v pořádku k jeho ženě,“ poznamenala mluvčí Krausová.

Policisté doporučují všem, kteří se vydají do lesa na houby nebo jen na procházku, aby někomu dalšímu sdělili místo svého výskytu. Zejména pokud vyráží na méně známá nebo neznámá místa.

„Důležité je mít u sebe nabitý mobilní telefon a nejlepší je vydat se do lesa alespoň ve dvojici. Hazardní bývá vydávat se na místa, která vůbec neznáme. Člověk v lese velmi rychle ztratí orientaci. Pokud už se do lesů vydáte, zohledněte vždy počasí a svůj zdravotní stav, pokud se necítíte dobře, sami se raději nikam nevypravujte,“ doporučila Lenka Krausová.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3