Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Policisté dopadli žháře, který v pondělí řádil v kempu na Písecku

Kovářov – Policisté vypátrali 35letého žháře, který v pondělí úmyslně zapálil maringotky  v kempu Radava u Kovářova na Písecku. A to hned dvakrát během několika hodin.

Policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová řekla, že pachatel předtím škodil v kempu už v dubnu. Důvodem byly rozepře s majiteli shořelých domků. Strážci zákona navíc zjistili, že dotyčný měl problémy se zákonem a se žhářstvím již v minulosti.

„Dokonce na něj byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody pro předcházející trestnou činnost. Milevští policisté muže vypátrali a byl eskortován do věznice,“ poznamenala Kamila Čuřínová Ingrišová.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů dodala, že hasiči v pondělí poprvé zasahovali v kempu krátce před 19. hodinou. Hořící karavan stačil částečně uhasit majitel už před jejich příjezdem, takže zásah netrval dlouho.

„Do stejné obce, do stejného kempu, ke stejnému karavanu vyjeli milevští profesionální a lašovičtí dobrovolní hasiči znovu, a to o čtyři hodiny později. Tentokrát byl z lesa, kde stojí obytné karavany, podle oznamovatele na tísňovou linku slyšet výbuch a byly viděny plameny. Požár tentokrát zasáhl celý karavan včetně blízkých přístřešků,“ upřesnila mluvčí s tím, že požár tentokrát zasáhl plochu asi 35 metrů čtverečních. Hasiči likvidovali oheň až do půlnoci, škodu vyčíslili asi na 60 tisíc korun.

Požár v kempu Radava. Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3