Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Policisté dopadli hledaného zločince při výrobě pervitinu

Veselí nad Lužnicí – Varnu pervitinu, kde dva muži a žena právě dokončovali výrobu drogy, odhalili minulý týden kriminalisté u Veselí nad Lužnicí na Táborsku.

Jeden ze zadržených mužů se vyhýbal nástupu do vězení. „Vzhledem k tomu, že se jednalo o osobu pohybující se v drogovém podsvětí, povolali táborští kriminalisté do akce jihočeskou zásahovou jednotku a k zajištění zákroku i policisty místně příslušného obvodního oddělení,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Policisté eskortovali zadrženého zločince do věznice. Za vyhýbání se spravedlnosti ho čeká další soud pro maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a nedovolenou výrobu a distribuci drog. Dosavadní trest se mu může prodloužit až o deset let.

Ve vazbě skončil i druhý muž, takzvaný vařič, také jemu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Zadrženou dívku, dealerku, která měla drogy distribuovat mezi zákazníky, stíhají kriminalisté na svobodě. Hrozí jí až pětileté vězení.

Kromě pervitinu zajistili kriminalisté na místě i větší množství marihuany.

Výroba pervitinu na Táborsku. Foto: Policie ČR

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3