Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Policista na rodinné procházce zachraňoval dítě s poraněnou rukou

Třeboňsko – Policista Lukáš Kupec z českobudějovického obvodního oddělení v ulici 28. října zachraňoval ve svém volnu zraněné dítě z ciziny.

Když v sobotu 9. září vyrazil s manželkou a dítětem na rodinnou procházku po hrázi rybníka Svět na Třeboňsku, uslyšel hlasitý pláč a hned potom spatřil muže, který lezl na strom a lámal větev.

„Policista k muži doběhl a zeptal se, co se stalo. Ihned zjistil, že se jedná o cizince, který v Třeboni tráví se syny dovolenou. Malý chlapec měl poraněnou ruku a hlasitě brečel, policista se s mužem dohodl, že pro jistotu zavolají zdravotnickou záchrannou službu,“ popsala situaci jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Protože se úraz stal na odlehlejším místě mimo dojezd aut, Lukáš Kupec s otcem dítěte museli převézt zraněného kloučka za zdravotníky na kárce u kola asi 1,5 kilometru.

„Lukáš Kupec se muži prokázal služebním průkazem, aby ho ujistil, že se o staršího syna, kola i psa postará,  aby mohl otec s mladším synem v klidu odjet do nemocnice na ošetření. Otec se synem nasedli do záchranky a odjeli do nemocnice. Policista zjistil, kde je rodina ubytovaná a staršího chlapce i se psem a věcmi dovedl na penzion a postaral se o něj,“ řekla mluvčí Krausová.

Zraněný hoch se v nemocnici podrobil operaci a měl by být v pořádku. „Nadpraporčík Lukáš Kupec naprosto naplnil policejní motto Pomáhat a chránit,“ dodala policejní mluvčí.

Lukáš Kupec. Foto: Policie ČR

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3